Płatności bezgotówkowePłatności bezgotówkowe są bezpieczniejsze i bardziej opłacalne niż gotówka. Jednak obowiązek dokonania tej zmiany spoczywa na firmie. Firma, której nie stać na przejście na płatności bezgotówkowe, może nadal być w stanie wdrożyć inne strategie, takie jak płatności kartą zbliżeniową dla małych transakcji lub opcje płatności online.

Dlaczego firma powinna odejść od gotówki?

Poniższe zalety przejścia z gotówki mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego firmy powinny rozważyć tę opcję:

- Bezpieczeństwo: gotówka jest ryzykowną metodą płatności, ponieważ można ją łatwo ukraść lub zgubić.

- Opłacalność: obsługa gotówki jest kosztowna dla firm, które zatrudniają wielu pracowników i muszą im płacić gotówką co miesiąc. Przejście na system, w którym płatności dokonywane są elektronicznie, na dłuższą metę oszczędza pieniądze.

- Mniejsze koszty: firmy, które mają dużo transakcji miesięcznie mogą czerpać z tego powodu konkretne profity związane z mniejszymi kosztami operacyjnymi.

Płatności gotówkowe to przyszłość dla każdej firmy

Transakcje bezgotówkowe z pewnością staną się w przyszłości normą. Zmiana jest nieunikniona, ponieważ systemy finansowe na całym świecie szybko ulegają cyfryzacji. W związku z tym każda firma, która nie ma opcji płatności gotówkowej, wkrótce znajdzie się w tyle, jeśli chodzi o wykonywanie efektywnych transakcji biznesowych.

W jakich krajach popularnością wciąż cieszą się płatności gotówkowe?

Jest wiele krajów, w których gotówka jest nadal używana jako rodzaj płatności. Ten trend jednak powoli zanika. Fakt, że płatności gotówkowe są nadal popularne w tych krajach, pokazuje, że niektóre z nich nie ufają kartom kredytowym lub płatnościom cyfrowym, co może wynikać z braku bezpieczeństwa związanego z tymi formami płatności.

Rodzaj płatności, z której korzysta osoba, zależy od kraju, w którym mieszka. Na przykład, jeśli mieszkasz w Japonii lub Brazylii, prawdopodobnie użyjesz gotówki jako formy płatności. Jeśli mieszkasz w USA i Kanadzie, karty kredytowe są bardziej powszechne niż korzystanie z gotówki.

Powodem, dla którego płatności gotówkowe są nadal popularne, jest to, że zapewniają wygodę zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu. Kupujący może łatwo dokonać płatności, nie martwiąc się o wymianę pieniędzy na fizyczną formę waluty. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie mają dostępu do usług bankowych lub potrzebują alternatywnej metody płatności w zależności od swojej lokalizacji.