Najlepsze dmuchańce dla dzieci — sprawdź, jak urozmaicić imprezy dla najmłodszych!

Dzieci, podobnie jak dorośli, mają swoje gusta w zakresie form spędzania czasu, którym oddają się najchętniej. W przypadku najmłodszych jest to przede wszystkim intensywna, ruchowa zabawa, która pozwala spożytkować zapasy energii. Jeśli planujesz organizację imprez dla tej grupy wiekowej, koniecznie upewnij się, że obecne na wydarzeniu atrakcję ją umożliwią. Sprawdź, jakie dmuchańce warto wprowadzić na zabawę dla maluchów!

Jaki typ dmuchańca wybrać na imprezę dla dzieci?

Myśląc o dmuchańcach, często wyobrażamy sobie zjeżdżalnie oraz zamki. Choć na tych dwóch wariantach oferta dmuchanych atrakcji się nie kończy, zdecydowanie są one najpopularniejsze i dobrze zna je każde dziecko. Są one również modelami dość uniwersalnymi, odpowiednimi zarówno na wydarzenia halowe, jak i plenerowe. Wyróżniają je także stosunkowo niskie ceny oraz łatwość instalacji. Te modele będą odpowiednie na imprezy dla najmłodszych ze względu na bezpieczeństwo zabawy i fakt, że skakanie oraz zjeżdżanie nie wymagają dużej sprawności motorycznej. Na zamkach i zjeżdżalniach świetnie odnajdą się goście w każdym wieku.

Jeśli zależy Ci na czymś bardziej oryginalnym, możesz rozważyć zakup dmuchańca typu combo. Jest to model łączący dwa i więcej rodzajów rozrywki, najczęściej zamek oraz zjeżdżalnię. Dostępność dwóch stylów zabawy znacząco urozmaica korzystanie z atrakcji i pozwala gościom w każdej chwili zdecydować, na który z nich mają ochotę. Na większe plenerowe imprezy ciekawą propozycją mogą być także dmuchańce typu „miękka góra” — duże poduchy do skakania ze stożkiem pośrodku, na który to maluchy mogą się wspinać.

Jaką tematyką dmuchańca wybrać na imprezę dla najmłodszych?

Dmuchańce, które najlepiej sprawdzą się na przyjęciach dla dzieci, to przede wszystkim takie, które przyciągają wzrok i zachęcają do zabawy. Ten efekt osiągniesz poprzez wybór kolorowej i bogato zdobionej atrakcji. Jeśli chodzi o paletę barw dmuchańca, nie musisz bać się przesady. Maluchy doceniają intensywne kolory, wyraziste kontrasty i elementy we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli przy tym zdecydujesz się na atrakcję z licznymi dekoracjami 3D oraz nadrukami, możesz mieć pewność, że nie pozostanie ona niezauważona.

Jeśli chodzi o samą tematykę dmuchańca, postaw na motywy kojarzące się ze światem dziecięcej wyobraźni. Wzory nawiązujące do pirackich statków, egzotycznej dżungli, wyścigów szybkich samochodów czy wesołego miasteczka zawsze cieszą się olbrzymią popularnością. Im bardziej kolorowo, pomysłowo i sympatycznie, tym lepiej.

Bezpieczne i trwałe atrakcje — jak wybrać producenta dmuchańców?

Poszukując producenta atrakcji dmuchanych, zapoznaj się z jego dotychczasowymi projektami oraz historią działalności na rynku. Upewnij się, że swoje atrakcje projektuje on z uwzględnieniem europejskich norm oraz z solidnych, nietoksycznych materiałów. Bezpieczne i świetnie prezentujące się modele ma w swojej ofercie Gangaru — producent dmuchańców z Wrocławia, który już od przeszło dekady działa na polskim rynku.