Wiadomości kryptowalutowe, których nie możesz przegapić!Spójrzmy prawdzie w oczy, nadążanie za wiadomościami o kryptowalutach jest wyzwaniem. Nowe wiadomości kryptowaluty i rozwój pojawiają się w każdej minucie każdego dnia i jest ich tak wiele, że prawie niemożliwe jest, aby pozostać na szczycie wszystkiego. Ale bycie poinformowanym jest ważną częścią inteligentnego inwestowania na rynkach kryptowalut. Nowi i potencjalni inwestorzy potrzebują ciągłych aktualizacji na temat tego, co dzieje się z ich ulubionymi monetami, a także nowych projektów, które mogą być warte śledzenia. Nawet niewielka ilość badań może w znacznym stopniu przyczynić się do tego, że będziesz wiedział o stale rozwijającym się świecie kryptowalut.

Wiadomości kryptowaluty, których nie możesz przegapić

Rozpocznijmy nasze podsumowanie najważniejszych wiadomości kryptowalutowych tygodnia od spojrzenia na ostatnie kontrowersje dotyczące prywatności transakcji bitcoinowych. Temat prywatności w kryptowalutach był szeroko dyskutowany od czasu powstania pierwszych monet, a ostatnio stał się jeszcze bardziej istotny, ponieważ wykorzystanie monet prywatności wzrosło gwałtownie. Prywatność jest gorącym tematem w ogóle, ale szczególnie w następstwie skandalu Cambridge Analytica, który pokazał, jak ważne jest nasze prawo do prywatności.

Współzałożyciel Ethereum mówi, że bitcoin nie jest anonimowy

Vitalik Buterin, który jak wszyscy wiemy jest współzałożycielem Ethereum ma bardzo ciekawą opinię dotyczącą Bitcoina. Kryptowaluta, która często kojarzona jest z anonimowością, według niego absolutnie nie jest anonimowa, a wręcz przeciwnie - można ją łatwo ujawnić.

Podczas wystąpienia w Singapurze powiedział, że Bitcoin nie jest anonimowy, a protokół może zostać skompromitowany. To co "The King of the Dapps" (jak jest również znany) oznacza, że Bitcoin nie jest prywatny i że ludzie, którzy chcą całkowitej anonimowości nie powinni go używać.

Bitcoin Cash zostanie odwrócony w czerwcu

Tydzień rozpoczął się od serii zaskakujących wiadomości, kiedy to sieć Bitcoin Cash doznała ataku, co spowodowało, że wartość BCH spadła do 82 dolarów. Teraz sieć BCH ponownie się odwraca, ponieważ górnik Bitcoin Cash otrzymał zielone światło od SEC na sprzedaż swoich tokenów. Firma górnicza Bitcoin Cash, Coinbase, otrzymała od SEC zgodę na wystawienie swoich tokenów Bitcoin Cash o wartości 82 milionów dolarów na swojej giełdzie. Wiadomość ta spowodowała, że cena Bitcoin Cash ponownie poszybowała w górę, z 82 do 120 dolarów w ciągu kilku godzin.

Początkowe zamieszanie i spadek wartości BCH nastąpił w wyniku niedawnej luki w sieci Bitcoin Cash, która pozwalała złośliwym aktorom zarabiać na wydobywaniu bloków bez faktycznego rozwiązywania jakichkolwiek problemów. Teraz, gdy problem został rozwiązany, wartość BCH ponownie wspięła się w górę.

Litecoin's Big Month of Changes

Litecoin był w tym miesiącu często w nagłówkach gazet i to nie tylko dlatego, że właśnie obchodził swoje 10 urodziny. To było pracowite kilka tygodni dla Litecoin, który jest obecnie 7. najbardziej wartościową kryptowalutą, z kapitałem rynkowym wynoszącym 3,27 miliarda dolarów. Niemniej jednak, Litecoin latał ostatnio pod radarem, ale na szczęście dla nas, jego deweloperzy ciężko pracowali, dokonując serii ekscytujących ogłoszeń, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Po pierwsze, założyciel Litecoin Charlie Lee ogłosił, że będzie współpracował z firmą, która będzie "w stanie zapewnić segregowane i ubezpieczone przechowywanie LTC". Nie wymienił nazwy firmy, ale prawdopodobnie będzie to jedna z dużych nazw w branży kryptowalutowej. A następnie, zaledwie kilka dni później, główna giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że doda wsparcie dla Litecoin i Ethereum Classic, co wysłało wartość obu monet w górę.

Ripple znów trafia na czołówki gazet….

Ripple jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych i popularnych kryptowalut w branży w dzisiejszych czasach. W społeczności kryptowalutowej jest wiele osób, które uważają Ripple za poważną okazję inwestycyjną, a także inne osoby, które są gwałtownie przeciwne. Ale jedno jest pewne, kryptowaluta Ripple znów jest w nagłówkach, ponieważ nawiązała współpracę z Cambridge University's Blockchain Labs.

W ramach współpracy Ripple będzie pracować z uniwersytecką grupą badawczą blockchain, aby przyjrzeć się sposobom, w jakie technologia blockchain może być wykorzystywana na szerszą skalę. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Ripple współpracuje z dużym uniwersytetem. W rzeczywistości, Ripple wcześniej współpracował z MIT, Stanford i University of California Berkeley.