Czy warto wypróbować Botox na wypadanie włosów?Zauważalnie przerzedzone włosy mogą być psychicznie obciążające i mieć negatywny wpływ na Twoją pewność siebie. Jeśli zmagasz się z utratą włosów, możesz czuć się niepewnie, jeśli chodzi o Twój wygląd. Wiele kobiet i mężczyzn znajduje się w tej niefortunnej sytuacji. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod leczenia wypadania włosów, które nie wymagają rozjaśniania włosów ani wykonywania fryzury zakrywającej uszy. Nowy niechirurgiczny zabieg o nazwie Botox na wypadanie włosów zyskuje popularność wśród mężczyzn i kobiet, którzy zmagają się z łysieniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej nowej opcji leczenia i jej potencjalnych korzyściach.

Jak Botox powstrzymuje wypadanie włosów?

Aby zrozumieć, jak Botox zatrzymuje wypadanie włosów, warto wiedzieć trochę o tym, jak rosną włosy. Włosy rosną przez około 3 lata, po czym obumierają i są zastępowane przez nowy włos. DHT jest powszechnie uważany za głównego winowajcę utraty włosów. DHT wiąże się z receptorami znajdującymi się w mieszkach włosowych, co może powodować ich kurczenie się i uniemożliwiać wzrost nowych włosów. DHT powoduje również, że włosy, które pozostają na skórze głowy stają się cieńsze i krótsze. DHT można leczyć na kilka sposobów, jednym z nich jest zmniejszenie jego produkcji. Zastrzyki z botoksu hamują produkcję DHT poprzez blokowanie uwalniania z mózgu substancji chemicznej zwanej acetylocholiną. Acetylocholina jest odpowiedzialna za aktywację enzymu, który produkuje DHT.

Kto powinien rozważyć zastosowanie Botoxu na wypadanie włosów?

Jeśli utrata włosów jest spowodowana przez DHT, to Botox może być odpowiednią opcją leczenia. Ponieważ DHT jest główną przyczyną utraty włosów, prawie wszystkie osoby, które doświadczają utraty włosów mogą skorzystać z zastrzyków Botoxu. Nawet osoby, które doświadczają utraty włosów z powodu innych czynników mogą czasami skorzystać z zastrzyków Botox. Dzieje się tak dlatego, że utrata włosów spowodowana innymi czynnikami niż DHT ma tendencję do bycia bardziej zlokalizowaną. Na przykład, osoby, które doświadczają utraty włosów w przedniej części skóry głowy, często widzą rezultaty zastrzyków z botoksu. Osoby, u których utrata włosów spowodowana jest czynnikami genetycznymi, np. występuje w rodzinie, również mogą doświadczyć odrostu włosów po zastrzykach Botoxu.

Oprócz zatrzymania utraty włosów i potencjalnego stymulowania wzrostu nowych włosów, Botox może również poprawić jakość istniejących włosów. Ludzie zgłaszają, że ich istniejące włosy stają się grubsze i mają większą objętość po zastosowaniu Botoxu na wypadanie włosów. Może to wynikać z faktu, że Botox może również poprawić przepływ krwi do skóry głowy. Wykazano, że poprawa przepływu krwi do skóry głowy ma pozytywny wpływ na jakość włosów.

Ogólnie rzecz biorąc, Botox na wypadanie włosów jest obiecującą i nieinwazyjną opcją leczenia dla ludzi, którzy cierpią z powodu utraty włosów. Chociaż potrzeba więcej badań, wczesne badania wskazują, że może on być skuteczną metodą leczenia zarówno męskiego, jak i żeńskiego łysienia. Ponadto, wykazano, że poprawia jakość istniejących włosów. Należy pamiętać, że Botox nie jest trwałym lekiem na wypadanie włosów. Jest to raczej długoterminowe leczenie, które powinno być stosowane z innymi metodami leczenia utraty włosów, aby zmaksymalizować wyniki.