5 błędów w biznesie, których należy unikać za wszelką cenęZidentyfikowałeś genialny pomysł na biznes, opracowałeś zabójczy pitch i zdobyłeś fundusze. Jak dotąd świetny początek! Ale zanim wciśniesz przycisk "start" w swoim biznesie, jest kilka błędów, których musisz uniknąć, aby zapewnić sukces swojemu przedsięwzięciu. W szybko zmieniającym się świecie startupów, czas jest najważniejszy. Badania pokazują, że od momentu powstania do wyjścia z firmy mija średnio 5 lat, a 42% z nich upada w ciągu pierwszych 3 lat. Ważne jest, aby rozważyć wszystkie aspekty przed uruchomieniem jakiejkolwiek firmy. Myślenie o potencjalnych pułapkach i zagrożeniach pomoże Ci znaleźć i naprawić problemy, zanim staną się zbyt kosztowne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat 5 powszechnych błędów popełnianych przez nowe firmy podczas rozpoczynania działalności i co możesz zrobić, aby ich uniknąć.

Bycie zbyt ogólnym w swoim pomyśle na biznes

Przedsiębiorcy są marzycielami, twórcami i wizjonerami. Ale jeśli nie poświęcisz czasu, aby jasno sprecyzować swój pomysł na biznes, będziesz miał trudności ze znalezieniem środków potrzebnych do jego realizacji. Inwestorzy i partnerzy biznesowi będą mniej skłonni zaryzykować coś, co nie jest jasno zakomunikowane. Ponieważ jesteś tak podekscytowany swoim pomysłem, możesz łatwo przejść do następnych kroków, nie poświęcając czasu na jasne przedstawienie swojego pomysłu na biznes. To może prowadzić do błędów po drodze i utrudnić ich naprawę. Jeśli poświęcisz godzinę lub dwie na spisanie swojego pomysłu, będziesz miał znacznie większe szanse na zdobycie potrzebnych zasobów i upewnienie się, że rozumieją, co chcesz zrobić.

Rozpoczęcie działalności bez planu

Wielu przedsiębiorców nie opracowuje solidnego planu dla swojego nowego przedsięwzięcia. Bez biznesplanu określenie, jak osiągniesz swoje cele biznesowe, może być wyzwaniem. Możesz nie mieć jasnej wizji lub planu, jak się tam dostać. Bez planu może być trudno mierzyć i śledzić postęp i wzrost. Jeśli masz plan, to możesz łatwo określić, czy istnieje problem i czy go rozwiązujesz. Nie musisz pisać 50-stronicowego dokumentu; podstawowy biznesplan powinien skupiać się na problemie, który rozwiązujesz, Twoim rozwiązaniu i sposobie mierzenia sukcesu. Spróbuj ograniczyć go do jednej lub dwóch stron i upewnij się, że odnosisz się do tych kluczowych elementów.

Zatrudnianie niewłaściwych ludzi

Zatrudnianie niewłaściwych ludzi może mieć ogromny wpływ na Twój biznes. Może wpłynąć na kulturę i produktywność, nawet jeśli dana osoba nie będzie najlepiej dopasowana. Możesz mieć również trudności z zakończeniem ich zatrudnienia lub mogą zdecydować się na samodzielne odejście, a to może spowodować ogromne zakłócenia w Twojej firmie. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć zatrudniając ludzi, którzy nie podzielają twoich wartości lub celów. Możesz nie poświęcić wystarczająco dużo czasu na poznanie kogoś, aby zrozumieć, jakie są jego prawdziwe wartości i mocne strony. Istnieją sposoby na uniknięcie tych problemów, takie jak jasne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i spędzenie wystarczająco dużo czasu z ludźmi, aby zrozumieć ich osobowości i to, jak będą pasować do Twojego zespołu.

Budowanie niewłaściwych rzeczy

Budowanie niewłaściwej rzeczy może być kosztowne, czasochłonne i wpłynąć na twoją zdolność do pozyskiwania funduszy. Może również sprawić, że Twoi klienci będą niezadowoleni i doprowadzić do złego PR dla Twojej marki. Budowanie niewłaściwej rzeczy jest często wynikiem braku jasnego zrozumienia problemu i punktów bólu klienta. Jeśli nie wiesz, co powinieneś budować, może to spowodować stratę czasu, pieniędzy i zasobów. Czas, który mógłby być poświęcony na budowanie czegoś, co pomoże Twoim klientom. Pamiętaj, że nie zawsze najlepiej jest budować to, co myślisz, że ludzie chcą. Chodzi o budowanie tego, czego ludzie potrzebują. Wiele firm zawiodło, ponieważ zbudowali coś, czego ludzie nie potrzebowali lub nie mieli na to ochoty.

Zbytnie liczenie na pomoc z zewnątrz

Przy zakładaniu firmy kuszące może być zwrócenie się do swojej sieci o pomoc - zwłaszcza gdy brakuje ci gotówki. Ale zanim obiecasz kapitał własny lub procent udziałów w swojej firmie, musisz być ostrożny. Musisz upewnić się, że rozumiesz prawo dotyczące kapitału własnego i spółek osobowych, aby nie ryzykować utraty kontroli nad firmą. Musisz również upewnić się, że to, co obiecujesz, jest realistyczne. Łatwo jest powiedzieć, że dasz 10% kapitału przy zakładaniu firmy, ale trudno jest to cofnąć. Jeśli chcesz pozyskać inwestorów lub obiecać jakiś procent udziałów w firmie, upewnij się, że jesteś przygotowany do tego, aby ta obietnica była prawnie wiążąca. Oznacza to, że należy zatrudnić prawnika i zlecić sporządzenie umowy.

Twoja podróż do startupu będzie miała swoje wzloty i upadki. Kiedy zaczynasz nowy biznes, jest wiele rzeczy, które mogą pójść źle. Kluczem jest zidentyfikowanie tych wyzwań, zanim się wydarzą, i posiadanie planu, jak je pokonasz. Masz energię i entuzjazm, których brakuje innym. Upewnij się, że podejmujesz właściwe kroki, aby zapewnić sobie sukces w biznesie. Unikanie tych pięciu powszechnych błędów pomoże Ci zacząć od świetnego początku.